بازدید مهندس چیت چیان از مراحل ساخت توربین بادی ۲ مگاواتی ملی در شرکت مپنا پارس

در تاریخ بیستم آبان ماه سال جاری مهندس چیت چیان وزیر سابق وزارت نیرو طی بازدیدی از شرکت مهندسی ساخت و ژنراتور مپنا (پارس) آخرین وضعیت پیشرفت پروژه توربین بادی ملی دو مگاواتی را از نزدیک مشاهده نمودند. ایشان به عنوان اولین مدیر پروژه توربین بادی ملی از کم و کیف پیشرفت پروژه با توجه به دانش بومی آن اظهار رضایت نمودند. همچنین در این بازدید مهندس روشنی مقدم مدیر عامل بخش تولید گروه مپنا، دکتر مهتدی مدیرعامل شرکت پارس، دکتر تقوایی مدیرکل دفتر تحقیقات و توسعه فناوری شرکت توانیر، مهندس مرجانمهر معاون فناوری پژوهشگاه نیرو، کارفرمای طرح و جمعی از کارشناسان و متخصصان نیز حضور داشتند.
در ابتدای جلسه دکتر بحری به نمایندگی از پژوهشگاه نیرو با ارائه گزارشی از تاریخچه پروژه، روند انجام فاز طراحی ساخت توربین ۲ مگاواتی راکه طی قرارداد مشارکت بین مپنا و پژوهشگاه در تاریخ اول آذر ماه ۱۳۹۴به امضاء رسیده و در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد پیشرفت داشته است را مرور کردند.
در ادامه دکتر مهتدی مدیر عامل شرکت پارس با ارایه توضیحاتی در خصوص فاز ساخت توربین بادی، بر اهمیت وجود یک بازار تقاضا برای توسعه این محصول تاکید کرد. سپس حاضران از سالن مونتاژ توربین بادی ملی، خط تولید توربین بادی ۲/ ۵ مگاواتی و سالن ساخت پره های توربین بادی بازدید کردند. در این بازدید مهندس گلی مدیر پروژه توربین بادی در شرکت پارس روند ساخت اجزای اصلی توربین بادی را تشریح کرد و در ادامه نیز از محل نصب توربین ۲ مگاواتی در منطقه علی آباد ابهر نیز بازدید به عمل آمد.