تور تعالی در شرکت مهندسی و ساخت ژنراتور مپنا (پارس)

روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ تور تعالی با موضوع “فرایند طراحی و توسعه محصول جدید و تدوین نقشه راه محصول، خدمات و فناوری” با حضور مدیران و متخصصان شرکت‌های صنعتی و خدمات محور کشور در شرکت مپنا پارس برگزار گردید.

از جمله شرکت‌های حاضر در این رویداد می‌توان به توسعه آهن و فولاد گل گهر، فولاد سیرجان ایرانیان، فولاد سنگان خراسان، سبحان دارو، سازمان ملی استاندارد، فولاد هرمزگان جنوب، صنعت فولاد شادگان، شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های مپنا (توسعه ۱)، شرکت مهندسی و ساخت تجهیزات سپاهان مپنا، کالا الکتریک و … اشاره کرد.

در ابتدای این رویداد مدیر برنامه‌ریزی راهبردی و تعالی مپنا ژنراتور ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به میهمانان، به تشریح نقشه راه تعالی شرکت پرداخت. سرکارخانم مهندس کاوه آهنگران ضمن اشاره به سیر حضور شرکت در جایزه تعالی سازمانی و اخذ تندیس بلورین در سال ۱۴۰۱و تشکر از مرکز تعالی سازمانی در خصوص ایجاد بستری با عنوان تورتعالی برای به اشتراک‌گذاری دستاوردهای سازمان‌های برتر، ابراز خورسندی کردند که فرایند توسعه محصول بعنوان یکی از نقاط قوت شرکت مپنا پارس در قالب این تور با متخصصان سایر شرکت‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود به این امید که یادگیری دو طرفه‌ای حاصل گردد.

در ادامه مدیر طراحی تفصیلی مپنا پارس پس از بیان دستاوردهای شرکت در حوزه‌ طراحی و ساخت ماشین‌های الکتریکی دوار و توربین‌های بادی و همچنین گواهینامه‌ها و جوایز حوزه مدیریت، به معرفی محصولات، ویژگی‌ها و کاربردهای آنها پرداخت. سپس فرایند توسعه محصول و نقشه راه محصول، خدمات و فناوری مپنا پارس توسط رئیس سیستم‌های مدیریت تکنولوژی، نوآوری و دانش تشریح گردید. در این بخش مراحل فرایند توسعه محصول با جزئیات و گام‌های مربوطه  با ذکر مثال‌هایی از محصولات جاری شرکت که در قالب این فرایند توسعه یافته‌اند توضیح داده شد.

بازدید از واحد مهندسی و تحقیق و توسعه، کارگاه‌ها و خطوط تولید یکی دیگر از برنامه‌های این رویداد یک روزه بود که مورد استقبال میهمانان قرار گرفت. در پایان نیز در جلسه پرسش و پاسخ با حضور قائم مقام شرکت و همکاران معاونت مهندسی و تحقیق و توسعه به سوالات میهمانان پاسخ داده شد.

لازم به ذکر است براساس نظرسنجی انجام شده در انتهای تورتعالی، میزان رضایت بالای ۸۵ درصد حاکی از کیفیت و اثربخشی مناسب این برنامه می‌باشد.