وزیر بهداشت: مپنا یک مجموعه بی‌نظیر و بسیار عظیم و پیشرفته است

وزیر بهداشت: مپنا یک مجموعه بی‌نظیر و بسیار عظیم و پیشرفته است

بهرام عین‌اللهی»، صبح روز پنج شنبه، هجدهم فروردین ماه ۱۴۰۱، با حضور در کارخانجات گروه مپنا و بازدید از بخش‌های مختلف و سالن‌های ساخت و تولید تجهیزات، از نزدیک با دستاوردها و توانمندی‌های موجود در این گروه آشنا شد. مدیرعامل مپنا در این رویداد، از برنامه این گروه جهت قرار گرفتن ظرفیت عظیم مپنا در خدمت بخش درمان کشور خبر داد و تصریح کرد: امروز بسیاری از تجهیزات پیچیده پزشکی تا ایمپلنت‌ها در شرکت‌هایی شبیه مپنا در دنیا ساخته می‌شوند. وزیر بهداشت نیز مپنا را از افتخارات بزرگ کشور ما دانست و گفت: مپنا یک مجموعه بی‌نظیر است و شنیده‌های ما با آنچه امروز از مپنا دیدیم، تفاوت زیادی داشت، چراکه مپنا، بسیار عظیم و پیشرفته است.
در این مراسم، مدیرعامل گروه مپنا با یادآوری همکاری‌های مشترک وزارت بهداشت و مپنا، تصریح کرد: تجهیزات جدید تصویربرداری و ایمپلنت‌های پیشرفته به زودی رونمایی خواهد شد و خبرهای خوشی برای مردم خواهیم داشت.   
در بخشی از این دیدار، برای نخستین بار، طرح ساخت ایمپلنت‌های پزشکی در حوزه‌های مفاصل، لگن و زانو مطابق استانداردهای بین‌المللی در کارخانجات مپنا ارائه شد. با اجرایی شدن این طرح، بهای تمام شده این محصولات تا ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت.
ایمپلنت‌های پزشکی از تکنولوژی بالایی برخوردارند و حدود ۱۰ کشور دنیا توان طراحی و ساخت آن را دارا هستند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال “تولید، دانش‌بنیان، کارآفرین”، گفت: این نقشه راه مهمی برای نائل آمدن به دستاوردهای تولیدی داخلی است.
 وی با ابراز خرسندی از بازدید کارخانجات مپنا، تصریح کرد: مپنا تاکنون تلاش‌های بی‌قفه‌ای در زمینه ساخت و تأمین تجهیزات پزشکی مانند دستگاه «ام .آر .آی»  و «سی. تی. اسکن » نموده و در این زمینه با توافقاتی که با این مجموعه خواهیم داشت، می‌توانیم شاهد افزایش نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌های علوم پزشکی با گروه مپنا باشیم